середа, 29 серпня 2012 р.

Нарушаете, товарищи! Нарушаете!


На будівлі Тернопільського залізничного вокзалу розміщено рекламний щит із зображенням кандидата від ВО “Батьківщина” у виборчому округу №75 Романа Заставного та логотипом Об’єднаної опозиції.
Згідно Закону України «Про вибори народних депутатів України», “розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів … забороняється” (ч.8, ст.74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»). За це передбачена адміністративна відповідальність за ст. 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порушення є також у агітаційних матеріалах Михайла Ратушняка (самовисуванець, 163 виборчий округ (Тернопіль)), рекламний щит якого теж розміщений на будівлі залізничного вокзалу. Окрім напису «“Обирай українське, зміцнюй державу!” Михайло Ратушняк» та його портретного фото, рекламний щит містить також логотип компанії, торгові марки, які пан Ратушняк представляє у Тернополі й регіоні. У ЗУ «Про вибори народних депутатів України» вказано, що реклама товарів та послуг з використанням прізвищ чи зображень кандидатів є політичною рекламою. Хоча на плакаті не присутні зразки продукції, однак згідно Закону України «Про рекламу» товаром є будь-який предмет господарського обігу, в тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об’єкти права інтелектуальної власності. Знаки для товарів та послуг є об’єктами права інтелектуальної власності. Отже, така реклама повинна визнаватися політичною.

Немає коментарів:

Дописати коментар