середа, 26 червня 2013 р.

Койнаш Г. Справедливість без кордонів


Найєфективніша підтримка жертв катувань в Україні – це довести що справедливості можна домогтися без звернення до Європейського суду! 

В «справі паламарів» - троє обвинувачених і сім «явок з повинною».   
Жодних доказів  причетності до вибуху в запорізькому Свято-Покровському храмі УПЦ  28 липня 2010 р.
Антона Харитонова, відстороненого паламаря храму, забрали в райвідділ наступного ранку післе озвученого в телевізійному ефірі наказу Президента знайти винуватих за тиждень. Протокол затримання склали опівночі безпосередньо перед підписанням першої «явки з повинною».  Протягом наступних днів Антон написав ще три «явки».
Його брата Сергія Дьомина забрали ввечері того дня. Через добу, під час нічного допиту він зізнався у виготовленні вибухівки. Коли фахівці засумнівалися, що він міг би сам виготовити вибухівку, він написав нову «явку», згідно з якою він придбав пристрій у «невстановленої особи».
Другого паламаря – Євгена Федорченка  – затримали через кілька днів, він  написав одну «явку».
Всі троє відмовилися від «явок», заявили, що вони отримані шляхом катувань і погроз.
Дві експертизи від Донецького та Луганського  науково-дослідницьких інститутів судових експертиз фактично підтвердили застосування незаконних методів тиску. Суддя Минасов просто призначив третю, яка заперечила висновки попередніх двох, та відмовився  викликати судових психологів, щоб з’ясувати в суді, звідки такі діаметрально протилежні висновки.
Суддя не звертав уваги на кричущі порушення слідства, заплющив очі, коли в переддень вироку прокурори «зачесали» обвинувальний висновок, прибравши, між іншим, визначення часу, щоб наявність у всіх алібі не заважала

Жодного розслідування заяв про катування та інші порушення права на справедливий суд не проводилося.

Ви вже читали про це все? Європейський Суд с прав людини також.  Його позиція в таких справах однозначна та передбачувана.  Отримання зізнань із застосуванням катувань автоматично робить процес несправедливим, а вирок - незаконним.  Відсутність ефективного розслідування всіх заяв про насильство правохоронців є порушенням Європейської конвенції. Крапка.  
           
Крапку ще не поставлено в так званій «справі паламарів»
Апеляційне засідання щойно припинено та справу повернуто до Жовтневого суду «для усунення недоліків». 

Є ще час домогтися справедливого суду ДО Європейського суду.

Треба вимагати ретельного розслідування, як заяв про катування, так і інші серйозні підстави вважати, що порушено права трьох хлопців на справедливий суд.   Й хай звітують про результати розслідування перед громадськістю. 

Велике прохання  - допоможіть поширити цей текст (бажано, йангломовну версію http://khpg.org/index.php?id=1372242378) в соцмережах  Просто кликніть на фейсбук чи на інші соцмереж.   Якщо Ви хочете приєднатися до заклику провести ефективне розслідування всіх обставин «справи паламарів» напишіть, будь ласка, тут або за адресоюrealnazahroza@gmail.com

Захищаємо не тільки трьох жертв беззаконня.  Знущання над жертвами катувань, над правосуддям стосується кожного із нас


Галина Койнаш 

Немає коментарів:

Дописати коментар